Aranżacja salonu będzie ciekawa i miła, gdy uda się nam dobrze przygotować tam również oświetlenie. Warto sobie sprawdzić i przemyśleć, gdzie można jakie lampy umieścić w salonie. Dlaczego warto stawiać lampkę na parapecie? Warto poznać zasady jakie są stosowane przez projektantów wnętrz, które sprawią, że salon będzie zachęcał do spotkań i spędzania tam czasu, wspólnego oglądania telewizji. Warto wiedzieć pewne rzeczy, gdy wybieramy lampę do salonu.

Porady do oświetlenia salonu

lampa stojąca w saloniePrzede wszystkim warto poznać takich kilka podstawowych zasad, które mogą sprawić, że nasz salon stanie się przytulny i będzie dobrze wyglądał. Magia dobrego oświetlenia polega na tym, że odpowiednio wybrane lampy właściwie mogą zaczarować wnętrze i stworzyć tam wyjątkowy klimat, w którym czuć się będziemy najlepiej. Jednocześnie światło służyć może modelowaniu salonu.

Jeśli stosuje się lampy o dużych kloszach światło może być bardziej rozproszone i tym samym również pomieszczenie optycznie będzie większe. Warto to zrobić przy małych salonach. Jeśli światło znajdzie się na parapecie przy granicy w stronę pokoju będzie to otwarcie do na świat zewnętrzny. Nie powinno się unikać światła odważnego, w tym również lamp, które występują w takich odważnych kształtach czy kolorach. To w ten sposób budujemy swój styl, warto się o niego starać. Można także postawić na światła, które zatrzymują promień światła i tym samym nie będzie jego przepuszczania. Ograniczona przestrzeń będzie wtedy oświetlona.

Aranżacja salonu: gdzie umieścić lampy w salonie

lampy do salonu​W salonie lepiej mieć kilka źródeł światła. warto postawić na główne światło górne, ale oprócz tego dobrze będzie mieć stojącą lampę w rogu salonu, która sprawdzi się przy czytaniu książki czy może się stać elementem uprzyjemniającym nam oglądanie telewizji. W aranżacji salonu to zróżnicowanie światła będzie cenne, dlatego warto na nie zwrócić uwagę. Nim kupimy lampy do salonu trzeba się zastanowić jak dużo światła będzie tam nam potrzeba, by te wszystkie lampy wybrać racjonalnie i miedzy sobą zgrać.